Spotkanie autorskie z francuskim pisarzem Philippe'm Claudelem w ramach projektu Atelier Littéraire

W czwartek 2 maja w audycji "Dobry wieczór z kulturą" (red. Iwona Demska) wystąpiły dr Katarzyna Kotowska, kierowniczka Zakładu Literatur Romańskich i kierowniczka projektu Atelier Littéraire, oraz Aleksandra Garska z II roku Filologii Romańskiej ze specjalności Media. Kultura. Biznes, na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego opowiadały o zbliżającym się  spotkaniu z Philippe'm Claudelem.

z

Audycji można posłuchać na stronie Radia Gdańsk: https://radiogdansk.pl/audycje/dobry-wieczor-z-kultura/2024/05/02/francuski-pisarz-philippe-claudel-poprowadzi-warsztaty-dla-studentow-w-gdansku/

Atelier Littéraire Gdańsk to coroczne warsztaty prowadzone przez wybranego francuskiego pisarza dla studentów Filologii Romańskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego. W tym roku gościem specjalnym będzie Philippe Claudel, autor między innymi powieści „Archipelag Psa”.

z

W ramach projektu 9 maja 2024 odbędzie się także otwarte spotkanie z publicznością w Instytucie Kultury Miejskiej Targ Rakowy 11, Gdańsk:

• 19.00 spotkanie z autorem
  • 20.15 projekcja filmu “Une enfance/Dzieciństwo”

Wstęp wolny, spotkanie i film tłumaczone na język polski

Spotkanie ze studentami 10 maja 2024, godz. 10.00 Budynek Neofilologii Wydział Filologiczny, ul. Wita Stwosza 51, aula 0.22

Spotkanie prowadzone będzie w języku francuskim.

Data publikacji: poniedziałek, 6. Maj 2024 - 10:23; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 16. Maj 2024 - 12:32; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka